T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Ordu Fatsa İlçe Halk Kütüphanesi

Birimlerimiz

 

Hizmet Birimleri

        Kütüphanemiz Dumlupınar mahallesinde, 1993 yılı  haziran ayında faaliyete başlamıştır. Kütüphanemiz İlçemizin sosyal ve kültürel bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek fiziki kapasitede  4 katlı 2000 M2 kullanım alanı olan çok amaçlı bir kültür kompleksi olarak hizmet veren bölgemizin en modern kütüphanesidir. Bünyesinde idari ve teknik birimlerimiz, okuma salonları  süreli yayın salonu, Toplantı ve konferans salonu  sergi salonu,  masa tenisi salonu, tek kişilik özel çalışma  odaları, internet erişim merkezi bulunmaktadır. 

Çocuk Salonu
        İlköğretim çağındaki öğrencilerin , derslerini yapabilecekleri , çeşitli Ansiklopedi ve kaynaklardan  araştırmalarını yapabilecekleri ve boş vakitlerinde  Kitap okuyacakları  cd  ve Televizyon izleyebilecekleri  bir bölümdür. 

Yetişkin Salonu

        Gençler ve yetişkinlerin  sessiz ve rahat bir ortamda  araştırma yapabilecekleri, Kitap okuyacakları, yeni yayınları takip edebilecekleri  ve aynı zamanda  boş vakitlerini   verimli  bir şekilde değerlendirecekleri  bir bölümdür.

İnternet Salonu
        Okuyucularımızı internet kafelerden  alıp Devletimizin hizmet sunduğu  mekana çekebilmemiz  ve bazı olumsuzluklardan  koruyabilmemiz için  20 bilgisayarlı  internet erişim merkezimiz bulunmakta   isteyen herkes  ücretsiz istifade edebilmektedir.

Toplantı ve Konferans Salonu
        İlçemizdeki   resmi kuruluşlara  çeşitli toplantı, konferans  ve panellerde  ev sahipliği yapan Müdürlüğümüz, çeşitli kültürel etkinliklerle de  halkımıza faydalı olmaktadır.(Salonumuz ücretsizdir)

Sergi Salonu
        İlçemizde çeşitli sanat ( resim , kitap fotoğraf ve elişleri sergisi ) etkinliklerinin  sergilendiği , kişisel ve resmi  kurumların da   çeşitli faaliyetlerini, rahatlıkla teşhir edebilecekleri bir bölüm. (Salonumuz ücretsizdir)

Süreli Yayın ve Dinlenme Salonu
        Üniversiteye hazırlananlar, evinde  çalışma ortamı  müsait olmayan  veya dershane haricinde  arkadaş guruplarıyla  karşılıklı  fikir alışverişinde  bulunmak isteyen  okuyucular bu bölümde sessiz ve sakin  bir ortamda  Kütüphane kaynaklarından ve  kendi kaynaklarından  istifade ederek  çalışmaktadırlar.
        Ayrıca gençlerin ve yetişkinlerin  Yurt ve Dünya olaylarını  daha yakından izleyebilmeleri için , günlük gazeteleri, aylık ve haftalık  dergileri okuyup takip ettikleri, aynı zamanda  müzik dinleyip cd –dvd film  ve televizyon izleyebildikleri  ve santraç oynayabildikleri bölümdür.

Masa Tenisi Salonu
       Gençlerimizin  boş zamanlarını  değerlendirdikleri, ayrıca  bazı okullarımızın  masa tenisi  müsabakalarında  İlçemizi en iyi şekilde  temsil etmeleri için  çalışma yaptıkları bir bölümdür